Maarten Stekelenburg wierzy, że Southampton ma przed sobą najlepsze lata. Nowy bramkarz Świętych dołączył do nich na warunkach rocznego wypożyczenia z obecnie drugoligowego Fulham. 

Holender, który grał w finałach Mistrzostw Świata w 2010 roku, zadebiutował w bramce swojej nowej drużyny podczas wygranego 3:0 spotkania z Vitesse Arnhem w ramach eliminacji do Ligi Europy.

32 latek został ściągnięty na St. Mary’s by wypełnić lukę po kontuzjowanym Forsterze.

„Myślę, że możemy wiele osiągnąć.” – mówi Maarten. „Mentalność tej drużyny jest naprawdę dobra, a porównuje ją do innych klubów w których grałem.”

„To naprawdę fajny zespół. Ciężko pracują w każdej minucie i sekundzie meczu. Także na treningach nikt nie odpuszcza. To bardzo obiecujące i ma nadzieję, że ten sezon będzie równie udany jak poprzedni.”

 

O spotkaniu z Vitesse Stekelenburg mówił:

„Myślę, że wynik jest fantastyczny. Przez pierwsze 10, 15 minut nie kontrolowaliśmy meczu. Potem przejęliśmy inicjatywę i strzeliliśmy bramkę. Następnie był karny.”

„W drugiej połowie kontrolowaliśmy wynik. Cieszę się, że utrzymałem czyste konto w tym meczu. Wynik jest świetny ale trzeba dokończyć jeszcze drugi mecz.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>