Graziano Pelle, Dusan Tadic i Shane Long wpisali się na listę strzelców w wygranym 3:0 meczu z Vitesse w ramach eliminacji do Ligi Europy. Tak wysoki wynik i brak straconej na St. Mary’s bramki, daje Swiętym sporą zaliczkę przed rewanżem w Holandii.

To był pierwszy mecz Southampton w europejskich pucharach od 2002 roku i mecz niezmiernie udany. Właściwie jedyna groźniejsza akcja rywali to pierwsze minuty kiedy Yoshida nie upilnować napastnika gości, który zdołał oddać strzał tuż przy słupku bramki Stekelenburga. Później kontrolę na wydarzeniami na boisku przejęli gospodarze.

Potrzebowali 36 minut, by wynik otworzył pięknym strzałem Graziano Pelle. Piłkę świetnie dograł Włochowi Sadio Mane.

Po bramce drużynie Koemana grał się jeszcze lepiej. W jednej z ostatnich akcji mecz, znów w roli głównej był bardzo aktywny w tym meczu Mane. Oszukał on obrońcę gości przy linii końcowej i chciał dostać się w pobliże bramki, jednak został zaatakowany przez rywala. W tym przypadku obrońcy nie interesowała piłka, a wywrócenie Sadio. Sędzie wskazał na jedenastkę, a na bramkę zamienił ją pewnym strzałem Dusan Tadic.

Wynik do przerwy 2:0

Po przerwie w 62 minucie dwie zmiany. Urazu nabawił się Jordy Clasie i zmienił go Juanmi. Za Tadica, który otrzymał żółtą kartkę wszedł Shane Long.

Wejście Irlandczyka znów ożywiło poczynania ofensywne gospodarzy. W 84 minucie  Irlandczyk przejął piłkę na połowie rywala i znalazł się w sytuacji sam na sam, którą zmarnował. Jednak piłka trafiła do Juanmi na praw skrzydło, a ten zdołał ją jeszcze tak dograć, że Long musiał wbić głową kolejnego gola.

Wynik końcowy 3:0