Informacja o transferze Shane’a Longa została potwierdzona przez oba kluby, czyli FC Southampton i Hull City.  Kwota transferu za jaką udało się pozyskać napastnika reprezentacji Irlandii to 12 milionów funtów.

Tygrysy nacieszyły się tym graczem zaledwie 7 miesięcy. Jednak w ciągu tego krótkiego okresu czasu zrobiły świetny interes, bo kupiły go przecież z West Brom za 6.5 mln funtów.

Steve Bruce (Hull City) powiedział: “Nie zamierzaliśmy sprzedawać tego gracza, ale przy tak fantastycznej ofercie nie mogliśmy przejść obojętnie. Nie ważne czy jesteś Cristiano Ronaldo czy Messim, każdy w piłce ma swoją cenę.

Menadżera Tygrysów nie martwi fakt, że do końca okienka zostało już mało czasu i ciężko będzie znaleźć zastępce. Jak powiedział, nic na siłę, ale z pewnością będą rozglądać się za wzmocnieniem składu.

Ronald Koeman:Shane to bardzo dobry zawodnik. Jako napastnik jest zupełnie innym typem gracza jak Graziano Pelle, i tego potrzebowaliśmy.

“Wniesie dużo ambicji i niezłomną mentalność. Zawsze dużo biega, pracuje na boisku i robi to z głową. To świetna osobowość i takich osób potrzebujemy.

Shane Long:Jestem szczęśliwy. Wszystko stało się dla mnie tak nagle ale kiedy przybyłem na boisko treningowe, porozmawiałem z menadżerem, to wiedziałem że podjąłem dobrą decyzję.

“To nie byłą dla mnie łatwa decyzja ale gdy  przybywasz do Southampton, to widzisz jak duży jest to klub i jak dobrze zorganizowany.

“Southampton gra bardzo przyjemną dla oka piłkę i mam nadzieje, że tak też będzie się grało na boisku. Myślę, że ustawienie jakim grają pasuje do mnie, a trener ma wiele piłkarskiej wiedzy, którą będę chciał wykorzystać.”

Teoretycznie to był dobry ruch z mojej strony ale jutro zaczyna się ciężka praca. Muszę udowodnić czego jestem wart.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>