Pelle Graziano

graziano-pelle
Numer19
NazwiskoPelle Graziano
Urodziny15 lipca 1985
Wiek33
Sezon2014/15
DrużynaSouthampton FC
PozycjaNapastnik
Występy11
Bramki7
Asysty1
Żółte kartki2
Czerwone kartki0
Rejestracja3 sierpnia 2014
Miasto rodzinne Lecce (Włochy)

Profil

To już kolejne przenosiny tego zawodnika za Ronaldem Koemanem. Wcześniej występował pod wodzą Holendra w takich klubach jak AZ czy Feyenoord.

Jak na Włocha przystało urodził się we włoskim Lecce, gdzie karierę rozpoczyna w U.S. Lecce.

W wieku 18 lat zadebiutował w pierwszym zawodowym meczu przeciwko Bolonii. W sezonie 2004/05 przeniósł się do Catanii, gdzie nie zdołał strzelić bramki w 15 meczach, jednak to młodego gracza nie zniechęciło. Latem pojechał na młodzieżowe mistrzostwa świata i zdobył 4 bramki dla Włoch.

W następnym sezonie został wypożyczony do Crotone, gdzie strzelił swoje pierwsze zawodowe bramki. 6 w 17 występach.

Zanotował kolejne wypożyczenie do Cesany, po potem podpisać następny profesjonalny kontrakt z AZ Alkmaar, które prowadził wtedy van Gaal. W pierwszym sezonie strzelił 4 bramki w 32 meczach.

W AZ nie miał długiej okazji do współpracy z Koemanem. Po kilku miesiącach Holendra zwolniono, a sam Włoch strzelił w tym czasie 2 bramki w 16 meczach.

Pelle wrócił do Włoch. Grał w Parmie i Sampdorii.

We wrześniu 2012 znów jego drogi spotkały się z Koemanem i Feyenoordem. Tym razem Włoch nie zawiódł i strzelił 15 bramek w 14 kolejnych meczach. Podpisał definitywny kontrakt i w następnym sezonie odwdzięczył się 29 bramkami w 33 spotkaniach. Był wice królem strzelców za Wilfriedem Bony.

Kolejny sezon zakończył z 26 bramkami na koncie.