Fc Southampton wygrywa pierwszy mecz tego sezonu na Boleyn Ground z West Ham United 3:1.  Świetny występ zaliczył Morgan Schneiderlin, który odwrócił losy pojedynku zdobywając dwie bramki. Grazziano Pelle dorzucił swoją pierwszą bramkę w Premier League.

Mecz w Londynie nie układał się po myśli Saints. W 27 minucie Noble zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka odbiła się od próbującego blokować te uderzenie Yoshidy, nie dając szans do skutecznej interwencji Forsterowi.

Przed samym końcem pierwszej połowy dośrodkowanie z rzutu wolnego mija wszystkich zawodników i spada pod nogi Morgana. Ten uderza, strzał zostaje zablokowany ale dobitka znajduje już drogę do bramki Młotów.

W 57 minucie Ward-Prowse dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki wpakował Pelle. Niestety liniowy prawidłowo dopatrzył sie pozycji spalonej zawodników Soton.

W 66 minucie na boisku pojawił się Ramirez w miejsce Longa. Urugwajczyk wywalczył rzut rożny, który szybko rozegrany dał gościom prowadzenie. Na listę strzelców znów wpisał się Schneiderlin.

W 83 minucie Cork bardzo dobrze zagrał do wychodzącego na skrzydle Clyne’a. Ten z kolei oddał mocny strzał z ostrego kąta, który bramkarz sparował na szósty metr wprost pod nogi Pelle. Włoch wpakował piłkę do bramki West Ham i było po meczu.