Bramkarz Celticu Glasgow Fraser Forster podpisał 4 letni kontrakt z FC Southampton. Jak podaje SkySports kwota transferu tego 26 letniego bramkarza to 10 milionów funtów. Wielu polskich kibiców Świętych zapewne zadaje sobie teraz pytanie o rolę Artura Boruca w kadrze Saints. Bez wątpienia Polakowi doszedł prawdziwy rywal i to tylko lepiej dla klubu.

Ronald Koeman o nowym zawodniku powiedział: “Fraser to bardzo utalentowany zawodnik i jesteśmy  zadowoleni, że mogliśmy go sprowadzic do Southampton.”

Dzięki przenosinom na St. Mary’s, Forster wrócił  do współpracy z trenerem bramkarzy reprezentacji Anglii Dave’em Watson’em.

Fakt, że współpracował on wcześniej z Dave’em Watson’em sprawia, że znamy wszystkie jego mocne i słabe strony i jestem pewny, że będziemy w stanie rozwijać jego talent.” – mówił holenderski szkoleniowiec.

“To świetny zawodnik o bardzo dobrej reputacji, a do tego ma 26 lat, czyli najlepsze lata swojej kariery spędzi w Southampton.”

Polscy kibice mieli ostatnio okazję poznać bramkarza Celticu, który bronił w dwumeczu z Legią Warszawa. Co prawda, w dwóch meczach wpuścił aż 6 bramek, ale z pewnością nie był najsłabszym punktem swojej drużyny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>