Rumuński obrońca Steauy Bukareszt został zawodnikiem FC Southampton. Nie ujawniono kwoty transferu. 25 latek podpisał z angielskim klubem kontrakt na następne 4 lata.

Florin Gardos zagrał w 12 meczach reprezentacji Rumunii. Występuje na pozycji środkowego obrońcy, co stawia go w roli następcy Chorwata Lovrena. Zadanie przed Rumunem niezwykle trudne, jednak nikt nie podpisywał kontraktu bez wiary, że dany zawodnik jest w stanie jemu podołać.

Koeman: “To wciąż młody zawodnik i może się rozwijać. Takie mamy ambicje w Southampton. Od początku kiedy odszedł Lovren, skupiliśmy uwagę na Florinie.

“Każdy zna zawodników z wielkimi nazwiskami i wielkich graczy ale trudniej jest znaleźć takiego zawodnika, który jest znacznie mniej znany. Informacje jakie przekazał mi klub na jego temat wyglądały bardzo dobrze. “

“Na teraz i na przyszłość. Mamy świetnego środkowego obrońcę.”

Gardos: “To jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. To z pewnością największy krok w mojej karierze. ”

“Przejscie do Premier League to była dla mnie duża okazja, a Southampton jest ósmym zespołem zeszłego sezonu, więc decyzja była prosta.”

“Jestem pod sporym wrażeniem samego klubu. Jest spora różnica między tym co tu zastałem, a tym co mam w domu.”

“Zawsze mówiłem, że przejście do Premier League będzie spełnieniem marzeń i szczęśliwie byłem stanie osiągnąć to marzenie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>