Będący na wypożyczeniu w Southampton przez cały zeszły sezon gracz Atletico podpisał 5 letni kontrakt z Tottenhamem Hotspur. Pomimo iż, Southampton miało klauzulę pierwokupu na 6.8mln funtów, a nawet dzień przed finalizacją kontraktu przebiło ofertę Kogutów o ponad 3mln funtów.

Atletico za Belga otrzymało 11.5 mln funtów. Święci wcześniej zaproponowali Hiszpanom 14.8mln funtów, jednak bez żadnej odpowiedzi ze strony hiszpańskiego klubu.

Pewnym jest, że Toby chciał dołączyć do swoich kolegów z reprezentacji, którzy grają w ekipie Pochettino. Z drugiej strony, zawsze wypowiadał się o Świętych w samych superlatywach. To od Southampton otrzymał szansę gry w Pemier League. W Atletico nie miał pewnego miejsca w pierwszym składzie.

Wielkie kluby jednak realizują swoje interesy, których szczegóły nie zawsze wychodzą na światło dzienne. Nikt, nie wie czy Koguty nie musiały obiecać Hiszpanom czegoś ponadto. Być może już niedługo się o tym dowiemy.

Southampton w kwestii tego transferu może jeszcze wejść na drogę prawną. Atletico nie wykupiło klauzuli pierwokupu za 1.5mln funtów. Sprzedało zawodnika do innego klubu, pomimo wyższej oferty ze strony drużyny, która powinna była otrzymać Belga za 6.8mln funtów.  Albo źródła SkySports się mylą co do zapisków w kontrakcie, albo zostały złamane wszelkie standardy przy tego typu transakcjach.

 

One comment on “Alderweireld zawodnikiem Tottenhamu

  1. bowman1998 on said:

    No niestety. Swietny obronca teraz trzeba kogos kupic na jego pozycje bo Gardos to jednak nie ta sama polka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>